Old Course

Siam Country Club Pattaya Old Course, navržený I. Izumim, nedávno prošel kompletní rekonstrukcí pod dohledem pana Lee Schmidta ze společnosti Schmidt-Curley Design Inc. jako hlavního architekta hřiště. Projekt zahrnoval také nově zrekonstruované zařízení. Dlouhá historie klubu zaručuje neustálý rozvoj a zralejší podobu golfového hřiště. Některé stromy byly odstraněny, což umožňuje příjemný váněc. Pro fairways byla vybrána oblíbená tráva Seashore Paspalum a pro greenu tráva Novotek. Kromě toho jsou zde 101 bunkrů, které slouží jak jako ozdoba, tak i výzva pro všechny golfisty.

Scorecard

1 2 3 4 5 6 7 8 9
PAR 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Handicap (index) 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Tees:

Tee Par CR Slope Length

Plantation Course

S investicí dalších 18 milionů amerických dolarů je nové 27-jamkové golfové hřiště připraveno na "Trial Opening" pod názvem Siam Country Club Pattaya Plantation. Hřiště navrhla dobře známá společnost Schmidt & Curley Design Inc. se sídlem v Arizoně. Název "PLANTATION" byl vybrán na počest historických plantáží cukrové třtiny, manioku a ananasů, a každé 9-jamkové hřiště dostalo název podle příslušné plodiny. Netrvalo dlouho a toto hřiště, které je vzdáleno asi čtyři kilometry od Starého hřiště, přilákalo významnou událost. Právě jeden rok po otevření v roce 2008 zde proběhl LPGA Thailand, který vyhrála světová jednička Lorena Ochoa.

Scorecard

1 2 3 4 5 6 7 8 9
PAR 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Handicap (index) 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Tees:

Tee Par CR Slope Length

Waterside Course

Hřiště bude navrženo společností IMG Golf Course Design, jedním z celosvětově uznávaných architektů golfových hřišť a odborníků na sportovní a event management. Hřiště se bude regenerovat a zdokonalovat tak, aby bylo hodno budoucích domácích i mezinárodních investic. Přísná péče o životní prostředí, estetická krása, výzva a přátelská hra jsou hlavními důrazy designu Waterside, který se zcela odlišuje od slavného Starého hřiště a Plantation.

Scorecard

1 2 3 4 5 6 7 8 9
PAR 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Handicap (index) 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Tees:

Tee Par CR Slope Length

Rolling Hills Course

Unikátní, odlišné a jiné je čtvrté golfové hřiště, Siam Country Club Pattaya Rolling Hills. Stejně jako u všech hřišť Siam Country Club je i zde koncepce založena na čistém designu bez nemovitostí. Odlišuje se od mnoha drsných a přírodních designů, které jsou v dnešní době populární, a kombinuje tradiční prvky s přírodními prvky minulosti.

Ohromující vizuály a možnosti volby taktiky v prostředí rizika a odměny vytvářejí velmi zapamatovatelné jamky. Mnoho jamek je vybaveno středovými překážkami, které vytvářejí strategické a vizuální napětí. Velké oblasti plné casuarina stromů, které se proměňují v piniové lesy, odpadové bunkry, bažiny, lotosové jezírka a jezera jsou krásnými rysy tohoto golfového hřiště.

Předmětem rozpravy bude jamka číslo 15 nazvaná "Zed smrti", par 5, stoupání a dvakrát zalamovaná fairway s greenem střeženým 19 stopovým pískovým bunkrem. Jamka číslo 18 se vine kolem jezera k dalšímu majestátnímu klubovému domu Siam Country Club.

Scorecard

1 2 3 4 5 6 7 8 9
PAR 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Handicap (index) 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Tees:

Tee Par CR Slope Length

Bangkok Course

Siam Country Club Bangkok se nachází na 22. km dálnice Bangna-Trad a představuje pátý přírůstek rodiny Siam Country Club. Toto mistrovské 18-jamkové golfové hřiště o délce 7 250 yardů je precizně navrženo Toby Cobem, designovým spolupracovníkem Coore and Crenshaw Design, který je zodpovědný za mnoho světově uznávaných golfových hřišť, a postaveno společností Golf East Co., Ltd. Na fairwayích se používá tráva Zoysia a na greeny Ultra-Dwarf Bermuda. Úřad bangkokského architekta mistrovsky vytváří a dohlíží na jedinečný 4 400 m² velký a pohodlný klubový dům, který je známý fanouškům Siam Country Club Pattaya, domovskému hřišti Honda LPGA Thailand na Old Course. SMCC (Thailand) je zhotovitelem tohoto klubového domu.

Toto jedinečné golfové hřiště se odlišuje od mnoha jiných golfových hřišť v okolí Bangkoku. Fairwaye jsou mírné s jemným sklonem. Na rozdíl od mnoha jiných hřišť v okolí Bangkoku se do hry zapojují pouze čtyři vodní jamky. Po celém hřišti jsou rozesety mnohé malé a hravé bunkry s pískovým povrchem. Všechny zvlněné greeny mají rozlohu od 425 do 1 000 m² a jsou záludné a výzvové. Přesné určení vzdálenosti a umístění míčku na green jsou zásadní, protože greeny jsou poměrně velké. Fantastická závěrečná 18. jamka, směřující k restauraci klubového domu, je par 3 s 1 000 m² greenem a jedinečným povrchem pro putty, který se zdá nemožné minout. Nicméně nepozorným odpalem vlevo od green můžete skončit na dně malého 3 metrů hlubokého bunkru nazývaného humorně "Big Ass", ze kterého je útěk opravdovým testem. Rozloučení zde zanechá všem nezapomenutelný zážitek pokaždé, když jste na hřišti Siam Country Club Bangkok.

Skvělý klubový dům a precizně upravené golfové hřiště, které jsou charakteristické pro Siam Country Club, vás s radostí a štěstím přivítají ve hře golfu.

Scorecard

1 2 3 4 5 6 7 8 9
PAR 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Handicap (index) 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Tees:

Tee Par CR Slope Length