Hotel:

Dar Al Masyaf, součást nádherného letoviska Madinat Jumeirah, se překládá jako „letní domy“, které jsou ve stylu nádherných arabských dvorních domů. V centru každé vily je sdílený tradiční arabský dvůr a hosté mají přístup k soukromému bazénu. Mezi další zajímavosti patří více než 2 km soukromé písečné pláže a bezplatný přístup do Wild Wadi Waterpark. Hosté mohou cestovat vodním taxíkem (Abra) do Al Qasru, Miny A'Salam, Al Naseem, oceněných Talise Spa, rušného Souk Madinat Jumeirah a jedné z mnoha restaurací.

Poloha:

Nachází se v oblasti Jumeirah a má výhodnou polohu pro přístup k Palm Jumeirah a Dubaj Marina. Madinat Jumeirah sousedí s Burj Al Arab Jumeriah, Wild Wadi Waterpark, Jumeirah Beach Hotel a je 10 minut jízdy do nejbližšího nákupního centra s bezplatnou kyvadlovou autobusovou dopravou. V srdci letoviska je Souk Madinat Jumeirah - tradiční arabský maloobchodní a restaurační centrum. Doba transferu z mezinárodního letiště v Dubaji: 35 minut.

Pokoje:

29 letních domů a 283 pokojů. Všechny mají klimatizaci, soukromý zařízený balkon nebo terasu, satelitní TV s filmy a hudebními kanály, telefon, přístup k internetu, zařízení na přípravu čaje a kávy, mini bar, trezor, vysoušeč vlasů, žehličku a prkno. Každý dům nabízí mezi 8-11 luxusními samostatnými pokoji, každý s personalizovanou komorní službou. Všechna apartmá mají přístup do Club Lounge v Al Qasr. Všechny pokoje mají 1 manželskou postel velikosti King nebo twin (podle dostupnosti) plus rozkládací pohovku (120 cm x 180 cm), maximální obsazenost jsou 3 dospělí nebo 2 dospělí a 2 děti (do 12 let). 

Stravování:

Hosté se mohou těšit na stolování v celé řadě restaurací. Užijte si Half Board Dine Around, které zahrnuje bezplatnou snídani a večeři ve více než 60 zúčastněných restauracích po celé Dubaji.

Ostatní:

Více než 50 světových restaurací, barů a salonků, plážový klub, oceněné lázně Talise Spa se saunou, parními místnostmi a venkovním soukromým bazénem. Talise Fitness centrum má 2 kryté bazény, plně vybavenou tělocvičnu, apartmá s vysokou nadmořskou výškou, stejně jako zařízení pro horolezectví a nabídku skupinových cvičení. Dále můžete využít tenisový program a vodní sporty, které zahrnují windsurfing, plachtění, vodní lyžování, kneeboard, wakeboard a kajaky. Je zde 5 tenisových kurtů, 2 squash kurty, dětský klub (děti do 12 let, děti do 4 let musí být doprovázeny rodičem / opatrovníkem). Divadlo Madinat, Club Lounge (otevřeno denně od 7:00 do 22:00), Souk Madinat Jumeirah. Zdarma neomezený vstup do Wild Wadi Waterpark. Bezplatná kyvadlová autobusová doprava je k dispozici všem hostům do nejbližšího nákupního centra.